Vrcholy Beskyd

Vrcholy Beskyd

 

Člověk se neustále za něčím honí, ať už žijete ve velkoměstě, kde je neustále shon, ruch či se snažíte si vybudovat nějakou kariéru. Jak člověk stárne, tak si uvědomuje jiné priority života. My jsme se přestěhovali z hlavního města Prahy do Beskyd a tady až člověk pořádně dýchá, žije. Máte to taky tak? Nevíte kam jít se projít s dětmi, nebo jen tak na výšlap? Celkem v Beskydech jich je 32 a celá polovina z nich se nachází v okolíRadhoště. Naopak v Lysohorské rozloze, které vévodí nejvyšší Lysá hora (1324 m n. m.), se nacházejí jen 3 tisícovky. Chtěli by jsme na tyto krásy poukázat a třeba Vás i trošku inspirovat. Tady jsou první z nich.

Pokud chcete něco na začátek méně náročnějšího, tak určitě vyzkoušejte Velký a Malý Polom, který leží v zádních horách okrsku Beskyd. Pokud chcete raději něco náročnějšího, tak určitě vyzkoušejte Radegast, Radhošť,  které se nachází v Radhošťském hřbetu Beskyd.  Je tam nově i udělaná stezka koruna stromů. Plno kaváren a příjemných hospůdek s výhledem do údolí Beskyd, nebo můžete vyžít pro rodiny s dětmi dole u parkoviště je Tarzánie horský lanový park v Ráztoce.  Vy a vaše děti se budete chtít neustále vracet.

A pokud chcete vyjít naše nejvyšší vrcholy Beskyd, tak Smrk či Lysá hora za to určitě stojí. Jen si nezapomeňte vzít vhodnou obuv a oblečení.  Na to hodně poukazuje i horská služba, kdy turisti tyto zásadní věci hodně podceňují.

Comments are closed.