Dovolená v divočině

Dovolená v divočině

 

Přejete si už vše konečně hodit za hlavu a začít zase normálně žít. Pandemie COVID-19 je už pomalu ale opět v odezvě a je dobré začít zase normálně fungovat. Nebo chcete zažít opravdové dobrodružství? My jsme pro Vás vybrali jeden nezapomenutelný a tím je typ na dovolenou v divočině. Jedná se o africkou Keňu, oblast  Watamu, která se nachází dle nejznámějšího národního parku. Krasy tohoto místa okouzlí snad každého. Je to svět mnoho zázraků. Rozkládá se po obou stranách rovníku při východním pobřeží Afriky. Nabízí pro návštěvníky nekonečné savany, plné exotické a dravé zvěře, nedotčené písečné pláže, masivy a  sopky ale i ledovce se sněhovou pokrývkou na vrcholcích pohoří Mt.Kenya.

V této oblasti pobřeží Watamu byl vyhlášen národní park a zakázáno současně rybaření. Na této dovolené je přímo doporučováno vyzkoušet šnorchlování a potápění. Tyto korálové útesy oplývají nádhernými barvami a tvary a pozorování jejich obyvatel je nezapomenutelným zážitkem.

Kromě barevných korálových rybek ale můžete v parku zahlédnout i obrovské kanice nebo delfíny, ti kteří mají málo adrenalinu tak se potápět v kleci s dravými žraloky. A pokud nepatříte k nadšencům potápění, můžete pozorovat podmořský svět přímo z lodi, která má speciálně upravené sklěněné dno v palubě.

Původní domorodí obyvatelé, žijící v kmenových svazech, byli svědky četných migrací obyvatel, ale jako jedni z mála si zachovali původní tradice a zvyky. Výsledkem je unikátní charakter tohoto světa.

Mezi nejznámější osobností, které navštívili toto nádherné místo byl Ernest Hemingway, kterého přilákal lov ryb ve Watamu.

Comments are closed.