Divočina z plakátu: fototapety na zeď

Divočina z plakátu: fototapety na zeď

Milovníci cestování a přírody mají v zimě omezené možnosti pozorování přírody. Samozřejmě, sledovat zimní krásy je nádherné. Vydat se můžete do několika našich krásných hor. Nejlepší zimní vyhlédy poskytují Krkonoše, Jeseníky či Beskydy. Ale projít se zasněženou krajinou nížin je záležitost opravdu polárnická. Přesto většina z nás v zimě strádá a těší se na jarní a letní přírodu. To ale v zimě není možné a pohled na rozkvetlé louky či zelený les nám chybí. Nemůžete se čekání dočkat? Mám pro vás jednoduchý tip. Pořiďte si do bytu fototapetu na zeď.

fototapeta na zdi v obýváku

Fototapety jsou v dnešní době hodně moderní. Lze je lepit prakticky na jakýkoli povrch. Liší se pak materiálem. Na hladké povrchy použijete samolepící fototapety. Ty se dávají nejvíce na nabýtek, dveře, ledničku, kachličky, umakart. Ale vyrábějí se i odolné laminované povrchy na podlahu. Nejoblíbenější jsou ovšem fototapety na zeď. Často si je dávají lidé do obýváku na hlavní zeď. Buď si vyberou některý ze stovek prodávaných motivů nebo si nechají vyrobit přímo vlastní fotografii. Třeba nějaké místo, které máte rádi a v zimě vám chybí.

Těch motivů na výběr je obvykle několik stovek. Nejvíce lidé kupují hory a horské potoky. Asi jim připomínají letní vysokohorskou turistiku a skrytou přirozenou touhu člověka po přírodě. Hned v závěsu jsou oblíbené lesy a také moře a pláže. Právě barevné fototapety na zeď mají lidé nejvíce rádi. Třeba tmavá města nebo černobílá provedení tolik v oblibě nejsou. My jsme si domů pořídili bukový les se zelenými listy. Sice jsme jej nedali na hlavní stěnu za televizi, ale za pohovku (na hlavní stěně máme klasickou tapetu). Nicméně i sedět, s pocitem zeleně za zády je příjemné. Výhodou je snadné lepení na stěnu, které si uděláte sami. Je zbytečné na to volat malíře. Prostě přiložíte pruhy k sobě. Neřešte nějaké malé škvírky. Pokud máte křivé zdi (vypouklé v nějakém směru), tak se tomu stejně nevyhnete. Zaměřte se na celkový vzhled fototapety na zdi. Výlety do zelené divočiny vám sice fototapety nevynahradí, ale v chladných zimních měsících si na bujnou letní přírodu aspoň vzpomenete a zahřeje vás v mysli.

Comments are closed.